O nas

Gimnazjum nr 26 z oddziałami integracyjnymi usytuowane jest w centrum Szczecina przy ulicy Małkowskiego 12.

Szkoła powstała w 1999 roku w budynku, w którym do czerwca 2004 roku miała swą siedzibę Szkoła Podstawowa nr 34 im. Władysława Broniewskiego. Pierwszym dyrektorem Gimnazjum nr 26 była mgr Katarzyna Koszewska, a od 2006 roku mgr Halina Zasada.

W roku szkolnym 2012/2013 szkoła połączyła się z Liceum Ogólnokształcącym nr 8 im. Olimpijczyków Polskich w Szczecinie, tworząc Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9.

Obecnie w naszej placówce w 9 oddziałach klasowych gimnazjum uczy się 182 uczniów. Dyrektorem ZSO nr 9 jest mgr Marek Psiorz, wicedyrektorem mgr Anna Filipczak a wicedyrektorem do spraw Gimnazjum mgr Halina Zasada.

Zdjęcia naszej szkoły można zobaczyć w naszej galerii.